nlp steps

מהו קואצ'ינג – אימון לחיים

הקואצ'ינג הינו הליך ממוקד תוצאות אשר מטרתו לקדם ולקרב את המונחה לחזון שלו ולמטרות המגוונות בחייו.  המושג לקוח מעולם הספורט אשר בו המאמן מלווה את המתאמן בדרך להשגת התוצאות.
בעבר היו נהוגות שתי גישות לאימון:
שיטת היהלום - המתאימה לעולם הספורט ואשר בה המאמן מוביל, יודע, מדרבן ולוקח אחריות על התוצאות של המתאמן.
שיטת העץ – אשר בבסיסה נמצאת האמונה שאנשים גדולים יכולים מסוגלים והתשובות לשאלות נמצאות בתוכם, בשיטה זו המאמן הוא שותף לדרך ותפקידו לייצר בהירות ולשים סימני שאלה על המובן מאליו, אך האחריות והתשובות נשארים אצל המתאמן.
ב 30 השנים האחרונות התפתח מאוד עולם האימון בעולם ובארץ ואנשים רבים לומדים אימון הן כדרך להתפתחות עצמית והן כמקצוע לחיים.
מרבית המקומות שמלמדים אימון נאמנים לשיטת העץ אך למרות זאת קיימת שונות גדולה בשיטות האימון, בתכנים הנלמדים ובהיקף שעות הלימוד.
הקואצ'ינג התפתח בעולם כתורה חוץ אקדמית אך הוא נשען על תורות ידועות אחרות כגון: פילוסופיה, ספורט, פסיכולוגיה, ניהול, שיווק, סוציולוגיה ועוד.

למרות השונות הגדולה של שיטות וגישות הקואצ'ינג קיימים מספר מרכיבים אשר משותפים למרבית השיטות:

 

שיטות קואצ'ינג שונות – מרכיבים משותפים

 

הליך ממוקד מטרה – סדרת מפגשי קואצ'ינג תתחיל לרוב בהגדרת המטרה או המטרות אותן המתאמן מבקש להשיג כתוצאה מתהליך הקואצ'ינג. לעיתים יסייע המאמן (הקואצ'ר) למתאמן למנף את הגדרת המטרות לכדי חזון עתידי מלא.

 

הקשבה – המיומנויות החשובה ביותר של המאמן הינה ההקשבה. המאמן נדרש להקשיב למתאמן באופן אבסולוטי ללא שיפוטיות וללא הבעת הדעה או העצות שלו.

 

שיקוף – ההקשבה מאפשרת למאמן לשקף למתאמן את דבריו, קיימות רמות שונות של הקשבה ושיקוף המאפשרות למאמן לקדם את התהליך האימוני , לייצר בהירות ולפתוח פתח לספק.

 

שאלת שאלות – כפועל יוצא של דברי המתאמן, ההקשבה והשיקוף המאמן שואל את המתאמן שאלות אימוניות אשר מקדמות את התהליך האימוני . הקשבה, שיקוף ושאלת שאלות אימוניות הינה המיומנות המרכזית של המאמן (קואצ'ר).

 

זיהוי חסמים ופרדיגמות/ אמונות מגבילות – בתהליך האימוני נחשפים החסמים אשר מונעים מהאדם להשיג את מטרותיו, דגש רב מושם על הפרדיגמות של האדם הנקראות גם אמונות מגבילות אשר הן מהוות לרוב את החסם העיקרי בהשגת המטרות.

 

התמודדות ופירוק החסמים – המאמן מסייע למתאמן לעבור הליך של חקירה פנימית המאפשרת את שינוי ופירוק הפרדיגמות/ אמונות מגבילות כמו גם התמודדות עם חסמים אחרים.

 

העצמה – כחלק מובנה מהתהליך האימוני המאמן יפעל לטובת העצמת המתאמן ע"י זיהוי המשאבים של המתאמן והעצמת המצבים בהם המתאמן מחובר למשאביו.

 

Being Doing  - מרבית הגישות מבצעות הפרדה בין עבודה ברמת ההוויה Being לבין עבודה ברמת העשייה הקונקרטית Doing

 

תהליך קצר מועד – תהליכי האימון הינם קצרי מועד והם יסתיימו עם השגת המטרה ע"י המתאמן. רוב תהליכי האימון יתקיימו בטווח של 10 עד 20 מפגשים.

 

אימון בשיטת NLP

 

שיטת NLP  התפתחה בשנות השבעים של המאה הקודמת והקדימה מעט את התפתחות הקואצ'ינג.

השיטה אשר פרושה המילולי הוא NLP – NEURO, LINGUISTIC, PROGRAMMING הינה שיטה ממוקדת מטרה.
מאמן או מטפל בשיטת NLP  יגדיר עם המתאמן שלו את המטרה אותה רוצה המתאמן להשיג, תפקיד המאמן להוביל את המתאמן בדרך היעילה ביותר להשגת מטרתו.
שיטת NLP כוללת מיומנויות שפתיות (LINGUISTIC), לרבות הקשבה, שיקוף ושאלת שאלות.
כחלק משיטת NLP ילמד המאמן להשתמש במודל לשוני בעזרתו הוא ישאל שאלות וייצר בהירות עבור המתאמנים שלו.  
המודל הלשוני של שיטת NLP – המטא מודל מהווה מנגנון ליצירת שאלות חקר ולמעשה נותן את ההסבר הרציונאלי למרבית השאלות האימוניות.

בנוסף לכלים השפתיים ירכוש המאמן בשיטת NLP גם מיומנויות וטכניקות מובנות נוספות אשר יקדמו את עבודתו האימונית לרבות: זיהוי ופירוק חסמים ואמונות מגבילות, העצמה וחיבור המונחה למשאביו, הגדרה וויזואליזציה של חזון ומטרות, עבודה ברמת ה Being וה Doing של המתאמן ועוד.

שיטת NLP  הינה שיטה אימונית ממוקדת תוצאה וקיצרת מועד, הטכניקות האפקטיביות שלה מאפשרות קידום והאצה של תהליכים אימוניים על כן גם מאמנים אשר התמחו בשיטות אימוניות אחרות מוצאים שהכשרה בשיטת   NLP מקדמת ומשפרת את עבודתם זאת בעוד רבים אחרים בוחרים ללמוד אימון בשיטת NLP ככלי אימוני ראשי וראשון בעבודתם.

 

למידע נוסף על קורס קואצינג או קורס NLP - לחצו כאן