nlp steps

טיפול בשיטת NLP

למי ומתי כדאי לפנות לטיפול בשיטת NLP ?

 

טיפול בשיטת NLP מיועד למי שהחליט לעשות שינוי ולקחת את חייו לצעד הבא. טיפול בשיטת NLP מתאים הן למי שרוצה לעבור שינוי רחב היקף והן למי שרוצה לעבור שינוי נקודתי ברמת התנהגות, שחרור מפחד, פוביה, טראומה וכדומה.

פגישת הטיפול הראשונה תיוחד להגדרת המטרה/ המצב הרצוי אליו המטופל מבקש להגיע.
תפקידו של המטפל בשיטת  NLPלצור תהליך אשר יוביל את המטופל למטרתו בדרך המהירה והקצרה ביותר תוך שמירה על האקולוגיה (נושאים נוספים וערכים של המטופל שיש לוודא שלא נפגעים כתוצאה מתהליך הטיפולי) בסביבת חייו של המטופל.

ארגז הכלים אשר עומד לרשות המטפל מגוון וכולל מיומנויות, טכניקות ואבני יסוד, המטפל יבחר את הכלי המתאים בכל פגישה בהתאם לסוגיות איתן מתמודד המטופל, השלב בטיפול, אופיו של המטופל ועוד.
להלן מספר נושאים אשר אנשים רבים עוסקים בהם במהלך טיפול בשיטת NLP והכלים המרכזיים בהם ישתמש המטפל:

 

טיפול NLP לשיפור הביטחון העצמי – אנשים רבים חשים שהם מאבדים את הביטחון העצמי בשלב מסוים בחייהם בעוד אחרים אומרים "אין לי ביטחון עצמי" באופן כללי או בהקשר לנושא מסוים.
המטפל בשיטת NLP יעזור למטופל להתחבר להנחת היסוד "לכל אדם יש את כל המשאבים לעשות כל דבר", המטפל ישתמש בטכניקות כגון: "העברת יכולת" ו"מעגל המצוינות" בכדי לסייע למטופל להתחבר למשבים ולהעביר אותם להקשרים רצויים.
בנוסף בעזרת טכניקות מסוג שינוי היסטוריה אישית תבוצע הליכה לאחור וזיהוי אירועים מכוננים אשר גרמו למטופל להתנתק ממשאביו בהקשרים או נושאים מסוימים. חשיפת האירועים המכוננים תאפשר שינוי עמוק אשר יפתח פתח לשינוי מהותי בהווה ובעתיד.
המטפל עשוי לבחור להעצים את התהליך בעזרת דמיון מודרך.

 

טיפול NLP  לשחרור אמונות מגבילות – מספרים על אדם אשר ניצל והגיע לאי בעזרת רפסודה, האדם אשר היה מודע היטב לכך שהרפסודה הצילה את חייו העמיס את הרפסודה על הגב והחל למצוא את דרכו על האי, מובן שהרפסודה הכבידה מאוד והקשתה עליו בכל מעשיו אך האדם לא הסכים לשחרר את הרפסודה.
סיפור זה מיצג את מה שקורה לכולנו עם מערך האמונות שלנו. בגיל צעיר מאוד אנו רוכשים אמונות אשר פעמים רבות מסייעת לנו בחיינו בתקופות ומצבים מסוימים אך עם ההתבגרות אמונות אלה כבר אינן רלוונטיות ונהפכות למשא כבד.
בטיפול בשיטת  NLP יזהה המאמן את האמונות המגבילות, יחשוף את אמונת השורש אשר לרוב מייצרת רשת של אמונות מגבילות משוכללות.
לאחר זיהוי האמונה ישתמש המטפל בטכניקה מסוג "הטבעה מחדש" בעזרתה יחזור המטופל לרגע המכונן שבו נוצרה האמונה, יעדכן וישנה אותה באופן מעצים ומקדם אשר מתאים לחייו הבוגרים.

 

טיפול NLP  לשיפור מערכות יחסים – טיפול במערכות יחסים יעסוק פעמים רבות בהנחת היסוד אשר אומרת "המפה אינה השטח" הנחת יסוד זו מדברת על כך שבתהליך החוויה אנו יוצרים במוח מפה המייצגת עבורנו את החוויה.
מרגע שנוצרה "המפה" אנו ממשיכים להתייחס למפה, לפעול, לפרש, לשפוט ואפילו להרגיש בהתאם לאופן שבו קודדה המפה ובהתאם למפות נוספות דומות אותן היא מעוררת.
כאשר האדם שוכח שהמפה שלו היא לא השטח (המציאות האוביקטיבית) ובהינתן שאנשים שונים יוצרים מפות שונות נוצרים קונפליקטים בינאישיים.
בטיפול NLP ילמד המטופל להרחיב את המפות שלו, להכיל ולחוות את המפות של האחר וגם כיצד להרחיב את המפה ע"י התבוננות מעמדת צופה.

 

טיפול NLP להשגת מטרות קונקרטיות – אנשים רבים פונים לטיפול בשיטת NLP כתחליף לתהליך אימוני ומתוך רצון להשיג מטרות ברורות כגון: זוגיות, ירידה במשקל, שינוי אורח חיים, שינוי מקצועי, פתיחת עסק, יצירת ביטחון כלכלי ועוד.
במכללת NLPSTEPS יצרנו תהליך טיפולי/ אימוני מובנה המאפשר למטפל לאבחן באופן מהיר את מקומות התקיעות של המטופל ובכך לקדם אותו בדרך אפקטיבית למטרותיו.
אנו עושים שימוש במודל הרמות הלוגיות אשר פותח ע"י האנתרופולוג ג. ביטסון והומר לטכניקות NLP  ע"י רוברט דילץ, עפ"י המודל נעבוד בתהליך האימוני/ טיפולי דרך הרמות: סביבה, התנהגות, מיומנויות ויכולות, אמונות וערכים, זהות, רוחניות.
תחילה נזהה את הפערים בכל רמה בין המצב הקיים למצב הרצוי בעת השגת המטרה ואז נבנה את תהליך הטיפול בשיטת NLP באופן שיצמצם ויסגור את הפערים.

טיפול NLP  לשחרור מפוביה וריפוי טראומה – לשיטת NLP כלים יוצאי דופן ברמת האפקטיביות והמידיות שהם פועלים לצורך שחרור מפוביה וריפוי טראומה.
נושאים אלה למרות שלעיתים נחווים ע"י המטופל כקשים לשינוי יטופלו לרוב ע"י מטפל  NLP מיומן בפגישות בודדות, לעיתים תספיק פגישה ארוכה אחת בתוספת פגישת מעקב.
הטיפול מתמקד "בקידוד מחדש" של מפת האירוע ובחיבור המונחה למשאבים. במכללת NLPSTEPS  אנו מאמינים שמטפל אשר מעוניין לעסוק בריפוי טראומה צריך לעבור בנוסף להכשרה הסטנדרטית לדרגת NLP MASTER PRACTITIONER הכשרה ייעודית לעבודה עם טראומות וזיכרונות קשים, לצורך כך פתחנו קורס התמחות אשר מכשיר לטיפול בטראומה וזיכרונות.

טיפול בשיטת NLP